Méhecske csoport bemutatkozása

mehecskecsoport.png

Csoportunk névadója a Méhecske. Gyakran halljuk ezt a mondást, hogy ’’ Szorgos, mint a méh ’’ Az a szorgalom, és állhatatosság amivel munkáját végzi ez a rovar, az emberek világában is hagy értéket jelentő tulajdonságot. A mi óvodai mindennapjainkban is erre törekszünk. Szorgalommal és kitartással végezzük a napi teendőket, feladatokat, gyermekek és felnőttek egyaránt.

Olyan szeretetteljes gondoskodással, és neveléssel tesszük mindezt, hogy az mindig a gyermekek fejlődő személyiségét helyezze előtérbe.

A méhek is családokban élnek mint ahogy mi is kiemelt feladatunknak tekintjük csoportunkban a családias, érzelmi biztonságot nyújtó légkör kialakítását.

Óvodai tevékenységeinkben vegyes csoport lévén mi is korcsoportok szerint végezzük feladatainkat csak úgy mint a méhecskék. A legkisebbek a legegyszerűbb feladatokat teljesíti, a nagyobbak pedig a nehezebbeket.

Amikor a szülő óvodába adja a gyermekét, jogos elvárásai közé tartozik, hogy a gyermeke testileg – lelkileg egészséges irányban fejlődjék, személyisége sokrétűen, harmonikusan alakuljon. Fontosnak tekinti az óvoda iskola-előkészítő feladatát, hiszen magasat, nagyot építeni is csak stabil, masszív alapokra lehet.

Ezeknek az elvárásoknak próbálunk a legjobb tudásunk szerint megfelelni.

Nagyon fontos és kiemelt feladatnak tekintjük csoportunkban a családias, biztonságot nyújtó, szeretet teljes légkört.
Ezt segíti a csoport vegyes összetétele, melynek számtalan előnye van. Könnyebben gyorsabban megy a beszoktatás, felgyorsul a szocializáció, nem kell külön választani a testvéreket, stb.

Tartalmas, színes, élmény gazdag minden napokra törekszünk, ahol a gyerekek érdeklődésüknek, képességeiknek megfelelően próbálhatják ki magukat, vehetnek részt a sokrétű tevékenységekben.

A csoportban dolgozó felnőttek:

• Kecskeméti Gyöngyi Gyöngyike néni óvodapedagógus
  • Kiss Enikő – Enikő néni – óvodapedagógus