Katica csoport bemutatkozása

ladybirdMi vagyunk a Katica csoport, nevünket egy kedves kis bogárról választottuk. Induló dalunkat a „a hét pettyes katicabogár " című dalt minden gyermek örömmel énekli. Csoportunkban kis, középső, és nagycsoportos korú gyerekek járnak. Gyermekeink számára a legfontosabb, hogy vidáman, biztonságban teljenek napjaik. Örömmel jönnek ide a gyerekek, mert mindig változatos játékokkal játszhatnak a derűs meleg hangulatú csoportszobánkban.

Vegyes csoportunkban a nagyok gondoskodó, kedves türelmes segítségével a kicsik is hamar otthonosan érzik magukat. Minden kisgyermek a saját fejlettségi fokáról egyéni tempójában fejlődik, a velük együtt alkotott szabályok, tevékennyé, önállóvá teszi őket. Igyekszünk a szabadban minél több időt tölteni, sokat mozogni. Fontosnak tartjuk a játékos, utánzó mozgással történő mindennapos testnevelést.

A mindennapokban a gyerekek egyéni élményeiket megoszthatják csoporttársaikkal, közben gyakoroljuk az egymásra odafigyelést, a szép beszédet, a választékos kifejezést. Az aktuális kezdeményezéseinket a gyerekek érdeklődésére alapozva dolgozzuk ki. Napközben sokat énekelünk, mesélünk, verset mondogatunk. Nem csak a felnőttek mesélnek, hanem a nagyobbak is kitalálnak meséket, amit örömmel mondanak el a kicsiknek.

Játékos formában ismerkedünk a matematikával. Az ábrázoló kezdeményezéseken kedvünkre festünk, gyurmázunk, vágunk, ragasztunk, varrunk, különleges technikákat alkalmazunk. Nagy hangsúlyt fektetünk környezővilágunk megismerésére abban való tájékozódásra. Mindezt a gyermekek kíváncsiságára alapozzuk minden lehetőséget kihasználunk, tevékenység közben sajátítsák el ezeket az új ismereteket.

Napi tevékenységeink közben játékos formában (gyermekmondókák, dalok, körjátékok) kerítünk sort a német nyelv megismerésére. Az óvodai életünk legnagyobb részét a játék tölti ki. A sok színes eszköz önfeledt játékra invitálja a gyerekeket, miközben észrevétlenül fejlesztjük egyéni képességeiket. Szívesen játszanak a babaszobában, főzőcskéznek, legóznak, építenek a szőnyegen.

Törekszünk a szülőkkel a jó kapcsolat fenntartására, ami pozitív hozzáállásukon visszatükröződik. Szívesen támogatnak, segítenek minket lehetőségükhöz mérten.

Óvodapedagógusok:

• Lengyel Zsoltné – Jutka néni – óvodapedagógus