Pillangó csoport bemutatkozása

drawing of a butterflyÓvodapedagógusok:

Debróczki Mihályné Erika néni - óvodapedagógus

Túrkóné Demeter Éva – Évike néni – óvodapedagógus

Kotosz Dánielné Lujza néni – dajka

A Pillangó csoport a Bocskai úti épületben található.
A Pillangó csoport vegyes életkorú csoport.
Mi, óvó nénik már több éve együtt dolgozunk. Döntéseinket mindig közös megbeszélés előzi meg, észrevételeinket, meglátásainkat mindig megosztjuk egymással. Érdeklődési köreink hasonlóak és nem zárkózunk el az új módszerek „becsempészésétől" sem a régi, jól bevált gyakorlat megőrzése mellett.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek jól érezzék magukat közöttünk. Tágas és hangulatosan díszített csoportunkban biztosítjuk a megfelelő eszközöket és helyet a játékhoz, hiszen ez a gyerekek legfőbb tevékenysége, „munkája" az óvodában. A játékon keresztül lehet a gyerekeket megismerni és fejleszteni.

Szeretünk énekelni, verselni, mesélni, mondókázni, amelyeket mozgással, tánccal kísérünk. Hagyományaink ápolása, felelevenítése kiemelt feladat számunkra is, amelynek lényege nem csak az élményszerzés, hanem az átörökítés, a közösségformálás.

A foglalkozások során igyekszünk megismertetni a gyerekekkel azokat az ismereteket, amelyek elősegítik az érzelmi-értelmi fejlődésüket és iskolaéretté válásukat.

Kiemelt feladataink:

• az önállóságra nevelés
  • az anyanyelvi nevelés
  • az egészséges életmódra nevelés
  • a testedzés
  • környezeti nevelés matematikai tartalmakkal
  • a német nyelvhez szoktatás játékos módon

Kéttannyelvű óvoda vagyunk, ezért a német nyelv megalapozza, átszövi csoportunk életét. A korai nyelvelsajátítás elsődleges célja, a nyelvvel való játékos ismerkedés.
A gyerekek megtanulnak rövidebb mondókákat, verseket, dalokat, utánzó játékokat, amelyek a nap folyamán többször visszaköszönnek. Megtanulják németül a jeleik nevét, értik rövid utasításainkat, a szó és beszédfordulatok beépülnek szókincsükbe és képességeikhez mérten használni tudják azokat.

Tudnak:

• köszönni, elköszönni, megköszönni
  • napok, hónapok, állatok, gyümölcsök nevei
  • bemutatkozni
  • színeket, testrészeiket megnevezni stb.

Sikerélményhez jutnak a gyerekek, mely elősegíti a későbbi nyelvtanulást.
Lényeges terület nevelőmunkánkban az érzelmi biztonság megteremtése. Minden gyerek egy egyéniség, külön személyiség, ezt tiszteletben tartjuk. Mindenkit önmagához képest fejlesztünk és fogadunk el.

Célunk, hogy a családokkal, Szülőkkel közreműködve kiegyensúlyozott, mosolygós gyermekeket neveljünk, akik talpraesetten meg tudják oldani a mindennapi élet problémáit.