Az Alma csoport bemutatkozása

• Lukács Szilvia – Szilvike néni – óvodapedagógus
  • Rónavölgyi Lajosné Jutka néni dajka

Csoportunk vegyes életkorú.

A gyönyörűen felújított épületben, az új bútorokkal berendezett csoportszobában folytatjuk az elmúlt években megszokott, kipróbált és eredményekre vezető nevelő munkánkat.

A csoportba járó gyermekek örömmel érkeznek közösségünkbe és szívesen járnak óvodába. A csoportszobát a gyermekek igényei szerint rendeztük be, minden tevékenységnek megfelelő helyet biztosítottunk. A gyakorlatban sikert hozó módszereket és nevelési elveket szemelőt tartva szervezzük az ismereteket és a tapasztalatokat nyújtó tevékenységeket. Rendszeresek az élményszerző és megfigyelő séták. Talán ebből is adódik, hogy a természet szépségei iránt fogékony és a környezet formálódását, változását észlelő gyermekeink vannak.

A közös ünnepek,(születés- és névnapok, Mikulás, Karácsony, Ballagás, stb.) vidám hangulatú családi napok (Márton nap, Őszi parádé, Tea nap, Kolbász fesztivál, stb.) gyermekprogramok (Farsang, gyermekhét, stb.) pozitívan formálják a gyermekcsoportunkat, és maradandó élményeket jelentenek minden gyermeknek és felnőttnek.
Minden gyermek egyéni képességeinek és érdeklődésének megfelelően végzi a munka jellegű feladatokat, mozog és játszik. A csoportban dolgozó felnőttek támogató, odafigyelő, elismerő jelenlétére építve, egyéni tempóban teljesedhet ki minden gyermek személyisége.

Örömmel elmondhatjuk, hogy a szülők aktív partnerek az „együttnevelésben". Reméljük, hogy ez a nevelési év is annyi örömet, sikert, élményt, munkát és boldog gyermeket ad majd, mint az eddig elmúltak.