A Körte csoport bemutatkozása

korteÓvodapedagógusok:

  • Pirint Zoltánné Jutka néni óvodapedagógus
  • Gonethné Fogarasi Anita Anita néni óvodapedagógus
  • Zajáczné Szloboda Krisztina – Krisztike néni - dajka

 

A körte lehet Vilmos és Császár, egyszínű, vagy foltos, kicsi és nagy, ilyen tarka a mi kis csoportunk is.

Járnak hozzánk kisebbek és nagyobbak.
Hogy milyenek vagyunk?

Eleven, vidám, nyüzsgő csoport. Gyermekeinkre jellemző az egymás iránti tisztelet és elfogadás. Célunk, hogy szeretettel, megértő pedagógusi attitűddel megkönnyítsük a gyermekek számára az óvodai életbe való beilleszkedést, megszerettessük velük az óvodát, és a csoportból igazi közösséget varázsoljunk.
A megújult komfortos épületben körte csoportunk világos, családias vidám légkörű és a kreatív óvónőknek köszönhetően esztétikus. Tárgyi felszereltsége gazdag, adottak a nyugodt játék feltételei, az érdeklődést felkeltő képességfejlesztő játékszerek. Különös gondot fordítunk, hogy olyan pedagógiai eszközöket vásároljunk, melyek kiválóan alkalmasak a tevékenykedő, differenciált, egyéni fejlesztésre.

 

Mi felnőttek mindent megteszünk, azért, hogy a gyermekeket az életkoruknak és egyéni fejlettségüknek megfelelően, minél több inger érje és pozitív szemléletű, a világra nyitott emberekké váljanak. Sok játékos tevékenységgel, mozgással, zenével, dalos játékkal, verssel, mesével színesítjük az óvodai mindennapokat. A gyermekeknek játék közben komplex lehetőségeket kínálunk, hogy ismereteiket, tapasztalataik útján bővíthessék. Az évszakokhoz, aktuális projektekhez kapcsoljuk a feldolgozandó anyagokat. A gyermekek készségeit, kézügyességét sokféle tevékenységgel fejlesztjük. A zenei nevelésnél törekszünk a hagyományok és az ünnepek megőrzésére.

 

Gyakran sétálunk, a településen a városlakók legnagyobb örömére. Sétánk alkalmával a gyermekeink megismerkedhetnek a város természeti adottságaival (Morotva, Tokaji hegy) így járulunk hozzá, hogy megszokják, és megértsék, hogy a természetet óvni, védeni kell.
Mivel kéttannyelvű óvoda vagyunk, igyekszünk a gyermekek napi ritmusába játékosan beépíteni a német nemzetiségi nyelvet és annak szeretetét. A gyermekek nyelvhez szoktatásánál „az egy ember- egy nyelv" módszerét alkalmazzuk. A rövid német mondókákat, dalokat, bevett szófordulatokat minden gyermek fogékonyságának megfelelően sajátítja el.

 

A gyermekeink szüleivel segítő, empatikus, jó kapcsolatot ápolunk. Lehetőséget teremtünk, hogy betekinthessenek a gyermekeik mindennapjaiba, fejlődésébe, óvodai életébe. Csoportunkban a szülők nagyon együttműködőek, sok ötlettel, gyűjtőmunkával, eszközzel segítik rendezvényeink (családi napok, Márton nap, ősz parádé, Föld napja), ünnepeink (születés- és névnapok, Mikulás, Karácsony, Farsang, Nőnap, Húsvét, gyermekhét, ballagás, tanévzáró ünnepség, stb.) megvalósítását.

 

Mindezzel tudjuk szebbé és jobbá tenni gyermekeink óvodai életét és szeretnénk, hogy sok felejthetetlen élménnyel legyenek gazdagabbak és jó alapokat adjunk az iskolai élethez.